Praha (Pressweb) - Zbavil jsem se nepodstatných myšlenek. Viděl jsem svůj život v jiném světle. Našel jsem životní hodnoty. Tak popisují přínosy účastníci tzv. pobytů ve tmě. Přiznávají, že tato léčba tmou, jak se těmto pobytům také říká, není jednoduchá. Zpočátku často zažívají smutek i úzkost a chtějí to vzdát, ale další dny se jim už vede lépe a poznávají blahodárný účinek na svoji mysl. Podle odborníků se pobyt ve tmě týká zejména naší mozkové činnosti, která se musí orientovat úplně na něco jiného. V běžném životě je člověk obklopen nejrůznějšími vjemy, které vnímá zejména zrakem a sluchem.
Léčba tmou působí nejen na mozek, ale i tělo
Pobyt ve tmě je něco úplně jiného. Mozek dostává mnohem méně podnětů, zaměřuje se proto na vzpomínky a analýzu vlastních pocitů a dosavadních postojů, je to opravdová léčba tmou, zejména pro mysl. A protože i lékaři potvrzují staré přísloví, že zdravá mysl je půl zdraví, ani tělo nezůstává stranou. Účastníci pobytů potvrzují, že tato léčba tmou je zbavila dlouhodobých potíží. Výzkumy ještě nejsou tak daleko, aby potvrdily některá pozorování účastníků, ale ze zkušeností východních náboženství plyne, že pobyty ve tmě jsou pro některé zdravotní potíže velmi užitečné.
Při pobytu ve tmě se podává většinou lehká rostlinná strava
Někteří lidé by chtěli pobyt ve tmě vyzkoušet, ale bojí se, že to nezvládnou. Tato léčba tmou je často spojena i s nabídkou změny jídelníčku, který je zaměřen na rostlinné nebo dokonce syrové potraviny. Odborníci doporučují, aby účastník pobytu ve tmě jedl jednoduchou a lehkou stravu, protože nevykonává žádnou fyzickou práci. Praxe je taková, že účastníci dostávají jídlo většinou jedenkrát denně, k pití mají k dispozici dostatek ovocného čaje a pitnou vodu. Spotřeba jídla je nižší, než při jiné činnosti, účastnici totiž odpočívají a meditují.
.