Hodina té nejnapínavější zábavy s rodinou, přáteli nebo kolegy z práce – to je Exit game Ostrava. Máte rádi adrenalin, týmovou práci nebo si rádi hrajete? Máte rádi rébusy a šifry nebo si jen chcete procvičit logické myšlení? Pak je úniková hra jako stvořená pro vás.
Co to je úniková hra?
Je to vlastně taková moderní bojovka. Představí vám příběh a pravidla hry. Zamknou vás do místnosti s autentickým vybavením a zvukovým audiem. Vše je uděláno tak, abyste se co nejvíce ponořili do děje. Pomocí indicií a řešení různých rébusů a úkolů se snažíte uniknout. Časový limit je většinou 60 minut. Nebojte se, nejste na to sami. Hra je určena pro skupinky 2 – 6 lidí. Nepotřebujete na to žádné speciální schopnosti ani skvělou fyzičku. Jediné, co potřebujete, je vaše hlava.
Kde se to vzalo?
Začalo to koncem minulého století v Japonsku. Tehdy vznikaly první únikové hry, ale jen ve virtuálním světě. V roce 2006 vzniká v USA první reálná úniková místnost. Současně s tím začínají vznikat i v Japonsku. V dnešní době už jsou reálné únikové hry rozšířené ve více než 50 zemích světa. I dnes si samozřejmě můžeme únikovou hru zahrát na počítači nebo ve svém chytrém telefonu. Elektronická verze se ale ani zdaleka nevyrovná zážitku, který vám přinese reálná hra. O tvorbě únikové místnosti si můžete přečíst zde.
Co když nebudu vědět co dál?
Když jsou hráči zamčeni v místnosti, mohlo by se zdát, že jsou nechaní na pospas sami sobě, ale není tomu tak. Moderátoři sledují průběh hry na kamerách. Takže pokud vidí, že se trápíte nebo si nevíte rady, mohou vám napovědět nebo vás navést správným směrem.
A co děti?
Samozřejmě je na uvážení rodičů zda s sebou děti vezmou (záleží také na tématu hry). Existují i únikové hry přímo vytvořené na míru rodinám s dětmi. Je to skvělý způsob, jak trávit volný čas společně a dobře se bavit.
Témata únikových her
Existuje mnoho únikových místností na spousty témat. Zachraňte svět před bláznivým vědcem, pokuste se přežít apokalypsu, zkuste uniknout z vesmírné stanice, zahrajte si na Scherlocka Holmse a vypátrejte vraha nebo se staňte čarodějem ve škole čar a kouzel. Ať už vás baví cokoliv, určitě si vyberete. Přehled a srovnání najdete třeba v databázích, o kterých je řeč v tomto článku.
A co když jsem radši venku?
Raději než v nějaké místnosti byste trávili čas venku? Žádný problém! I pro vás tu něco máme. Jsou to venkovní únikové hry. Pravdou ale je, že venku není moc kam unikat. Ve většině případů jde tedy spíše o hry dobrodružné a šifrovací. Důraz je kladen hlavně na kvalitu šifer a rébusů. Venkovní hry zpravidla zaberou 2 – 4 hodiny a ujdete při nich i několik kilometrů.
Adrenalin v Angličtině?
Některé únikové hry můžete zažít i v Angličtině. Tomu říkám učení hrou. Je ale potřeba si předem zjistit, jestli konkrétní úniková hra nabízí i možnost Angličtiny, a případně to zaškrtnout už v rezervaci. So, let’s go!
Kolik to stojí?
Cena závisí na tom, pro jakou únikovou hru se rozhodnete, a na počtu hráčů. Průměrná cena za 2 osoby se pohybuje okolo 800 Kč, pro vícečlenné skupinky okolo 1000Kč až 1200 Kč. Venkovní hry se od těch klasických cenou neliší.
Úniková hra je ale zážitek, do kterého se vyplatí investovat!
Darujte radost
Většina únikových her také nabízí poukázky na zážitky, které můžete věnovat komukoliv ve vašem okolí a darovat tak radost – radost z dárku, radost ze hry.
Nejen Exit Game Ostrava
Únikové hry samozřejmě nejsou jen v Ostravě. Najdete je také v Praze, Brně a dalších více než 30 městech po celé České republice.