Praha (Pressweb) - I když jsou výrobky firem Karma, Mora, Moratop a Gamat spolehlivé a mají dlouhou životnost, občas se stane, že se porouchají. Může jít o únavu materiálu nebo o přetížení nějakého dílu. Pak nezbývá než oprava plynového spotřebiče. Při výběru opravářské firmy se rozhodujte podle toho, jaký servis poskytuje. Jsou jejich technici k dispozici 24 hodin denně? Mohou se prokázat odborným certifikátem, a jak dlouho pracují v oboru? Pro opravy je vhodné zvolit firmu, která není daleko, abyste zbytečně neplatili za projeté kilometry.
Oprava plynového spotřebiče vyžaduje odborníka
Oprava plynového spotřebiče nemusí být drahá, pokud si jej necháváte pravidelně kontrolovat. Má tak pravidelnou údržbu a při opravě půjde jen o výměnu vadné části. Pokud váš spotřebič technik už deset let neviděl, budete muset zřejmě sáhnout hlouběji do kapsy, protože vadných částí bude více, navíc prostory spalování budou hodně zanesené. I když máte zkušenosti s opravami elektrických zařízení, oprava plynového spotřebiče vyžaduje zkušeného a vyškoleného technika. S plynem není dobré si zahrávat. Při neodborném zásahu může unikat plyn, a pokud je ho více, se vzduchem vytváří třaskavou směs.
Nezapomínejte na kontroly a revize
Co dělat, aby oprava plynového spotřebiče nebyla příliš častá? Pomohou vám roční kontroly. Nezaplatíte mnoho peněz, a technik vám plynový spotřebič vyčistí a odhalí závady, které by mohly přerůst ve větší poškození. Nezapomínejte také na revize jednou za tři roky. Jsou důležité, protože při nich se zevrubně zkoumá únik plynu a kvalita spojení. Bez revize vám pojišťovna neuhradí případné škody, které by způsobil výbuch plynu. Oprava plynového spotřebiče zahrnuje opravy kotlů pro vytápění nebo kombinovaných s ohřevem vody, průtokových ohřívačů vody, topidel, sporáků i plynových trub.