Praha (Pressweb) - Princip výstavby plotu je asi každému jasný. Tím nejjednodušším systémem je ocelový plot se sloupky a pletivem. Kolem pozemku se zabetonují sloupky a mezi nimi se natáhne pletivo. Dalším vylepšením jsou tzv. podhrabové desky, které zabrání zvířeti, aby se podhrabalo dovnitř nebo ven. Plot má ukázat hranice pozemku, ale také vnitřní prostor chránit. K tomu slouží různé druhy pletiva. Například v lesních školkách se používá lesní pletivo, které je slabší a s velkými oky. Pro dočasné ohraničení slouží mobilní oplocení. Instaluje se například po dobu výstavby nebo konání nějaké akce.
Mobilní oplocení odděluje platící diváky od neplatících
Mobilní oplocení se skládá z ocelových sloupků upevněných v přenosné betonové patce a ocelových plotových dílců. Počet dílců odpovídá prostoru, který se má ohraničit. Spojení dílců je takové, aby je nezvaný návštěvník nemohl snadno rozmontovat a plot splnil svůj účel. Mobilní oplocení je výhodné například při slavnostech nebo sportovních akcích, kdy je nutné oddělit platící diváky od neplatících. Je například povinné u výstavby ve městech, aby se zabránilo vstupu zvědavců nebo i zlodějů. Na staveništi totiž často zůstávají během výstavby stavební stroje i materiál.
Mobilní oplocení může být průhledné i neprůhledné
Mobilní oplocení si lze objednat u firmy i s odborným personálem, které je snadno smontuje i rozmontuje. Postavení takového plotu je velmi rychlé, což je výhodné u krátkodobých akcí, kdy se většinou veřejný prostor pronajímá za úplatu. Mobilní oplocení může být průhledné, nebo neprůhledné. V takové případě se používají plechové desky, někdy i s barevnou úpravou. Součástí takového plotu jsou i přenosné brány a branky, s nimiž se snadno manipuluje. Například firma Promal z Jílového u Prahy nabízí nejen stabilní ocelové oplocení, posuvné brány nebo skládací vrata, ale i právě přenosné oplocení.