Uničov (Pressweb) - Každý rok spolu s hezkým počasím přichází i první otravní broučci a hmyz. Mezi dva nejotravnější zástupce patří nebezpečné klíště a komár. Ke klíštěti máme respekt nejspíš všichni. Každý druhý se po příchodu zvenku kontroluje, jestli náhodou nenajde malou černou tečku s nožičkama. Nebezpečí přenosu nemocí je totiž vysoké. Na komára, jako tvora, který nám může způsobit nepříjemnou nemoc, trochu zapomínáme. Neměli bychom.
Zranitelní jste hlavně v noci, bojujte proti komárům
Bodnutí komáří samičkou vám může přinést dlouhé týdny léčby. Po bodnutí do vás totiž vstříkne sliny, které obsahují speciální látku, kvůli které nic necítíte. Spolu s nimi se ale do vás mohou dostat i nebezpečné zárodky nemocí. Komáři jsou známí přenašeči malárie a žluté zimnice. V Česku se dokonce objevilo pár případů, kdy komár na člověka přenesl lymskou boreliózu.
Komáři na lidi útočí zpravidla v noci. Na sluníčku se jim moc nedaří, proto je tam moc často nepotkáte. Stačí ale zajít do stínu a můžete hned schytat bodnutí. Oblíbené jsou samozřejmě místa, kde nějakou dobu stojí voda. Často se objevují po vytrvalých deštích či záplavách. Do lidských obydlí většinou pronikají večer, když máte zapnutou televizi. Komáry láká světlo, proto se za ním vydávají. V noci při spánku jste nejzranitelnější, proto není divu, že se mnohdy ráno probudíte nejen s jedním oteklým místem, které lechtá a na dotek je horké. V noci vás proti komárům ochrání spolehlivě síťky proti hmyzu. Pozor byste si měli dávat jen ve dne, pokud větráte a odklopíte i síťku, potom nemusí spolehlivě chránit. Pokud se obáváte nehezkého průhledu oknem, nemusíte mít strach. Síťky jsou nenápadné a jistě vám nebudou překážet ve výhledu. Můžete ale před ně nainstalovat interiérové rolety, které odvrátí pozornost od případných estetických nedostatků.