Praha (Pressweb) - Ten, kde si dává pravidelně kontrolovat plynové spotřebiče, má větší jistotu, že se mu tak často neporouchají. Při kontrole totiž technici ověřují funkci jednotlivých dílů, a pokud zjistí, že nějaký už dosluhuje, tak ho vymění. Zároveň vyčistí průchod spalin a další prostory, kde se mohou usazovat saze. Při pravidelné kontrole jste bez starostí, protože víte, že máte na rok pokoj. Kdo se tak dobře nestará o spotřebiče, je jisté, že ho za nějaký čas čeká oprava plynových zařízení. Ale ani potom nemusí věšet hlavu. Pokud vybere spolehlivou firmu, oprava netrvá dlouho, a závada je odstraněna.
Oprava plynových zařízení se týká větších závad
Čas od času je oprava plynových zařízení nezbytná, protože ani při kontrole nelze všechny závady zjistit. A co se obvykle porouchá? U průtokových ohřívačů Mora se často vyměňují membrány, termočlánky a čidla. U karem značky Mora se musí pravidelně čistit hořáky a trubky odtahu spalin. Někdy nezbyde než vyměnit prohořelé výměníky. Velmi častou závadou bývají už nefunkční „o“ kroužky a další těsnění. Pokud je nezbytná oprava plynových zařízení, týká se větších závad, například výměny regulátorů a regulačních hlavic u topidel, nebo výměny piezo-elektrického zapalovače.
Revize nenahradí opravu plynového spotřebiče
Někdo si myslí, že oprava plynových zařízení se vyřeší při revizi, ale to je omyl. Při revizi se většinou prověřuje, zda někde v systému neuniká plyn, nebo zda nějaká součástka by únik plynu mohla způsobit v blízké době. Revize plynu je zaměřena především na bezpečnost. Pokud se stane, že začne unikat plyn, je to velmi nebezpečné. Přestože se do zemního plynu přidávají zapáchající látky, tzv. odoranty, aby se únik snadno zjistil, ne všichni mají takový čich, aby únik včas zaregistrovali. Plyn se pak hromadí v nějakém prostoru a stačí jediná jiskra, aby směs plynu se vzduchem vybuchla.