Praha (Pressweb) - Říká se, že ploty, které oddělují soukromé pozemky, jsou evropská specialita. Vznikaly v dobách, kdy lidé v okolí svých domů hospodařili a chovali domácí zvířectvo a bylo nutné přesně určit, komu pozemek náleží. Ploty se postupně staly i součástí městské kultury i díky důležitému pocitu bezpečí. Dnes jsou i výrazem architektonického stylu bydlení. Větší a bohatší sídla chrání zděné či betonové zdi, ale nejčastějším ohraničením jsou skutečně ploty. A nečastějším materiálem je pletivo. Je praktické, levné a s pomocí textilie lze docílit toho, že se před zraky kolemjdoucích zcela skryjete.
Nejčastějším oplocením je pletivo
Ploty ohraničují nejen soukromé pozemky, ale i různé veřejné prostory a také stavby. Ploty jsou buď pevné, nebo mobilní. Máte přece zkušenosti s mobilním oplocením pro různé festivaly či slavnosti? Také pletivo může být různé. Obvyklé je ocelové pletivo vyplétané, ale stále častěji volí majitelé pozemků pletivo, které je potažené plastem. Vůči povětrnostním vlivům je podstatně odolnější. Takové ploty vydrží léta a jsou bezúdržbové. Víte přece, že natírat ploty je pěkná otrava. Dalším druhem oplocení jsou plotové rámy, které mají přesně danou délku a vkládají se mezi zděné i kovové sloupky.
Pro zvířata se někdy vyplatí svařované pletivo
Ploty s pletivem se snadno instalují díky připraveným sloupkům, které se zabetonují. Ne vždy je však potřeba dávat kolem pozemků ocelové pletivo, pro drobné hospodářské zvířectvo je vhodné levnější varianta - chovatelské pletivo. Pro větší a chytřejší zvířata se někdy vyplatí pořídit si svařované pletivo, které nelze rozplést. Znají to chovatelé psů, ale i pštrosů. Lesníci používají ve školkách lesnické pletivo a na veřejných místech se setkáte i okrasným pletivem. V nabídce firem, které nabízejí pletivo, jsou také sloupky, brány i branky v jednotném stylu.