Praha (Pressweb) - Firmy, které vyrábějí zařízení na zakázku podle projektové dokumentace, už nechtějí například ocelové trubky normované délky, ale žádají vlastní délkové rozměry. Například společnost Technimat, která má prodejní sklady v Praze, Teplicích, Karlových Varech, Plzni a v Ústí nad Labem připraví objednávku přesně podle požadavků zákazníků. Požadované výrobky nařeže na přesné díly pilou nebo autogenem, takže po dodání na místo, mohou pracovníci okamžitě začít s montáží. Taková kompletní dodávka ušetří čas a zrychlí výstavbu či výrobu zařízení. Technimat nabízené ocelové výrobky stříhá, řeže, případně vypaluje.
Trubky bezešvé jsou vhodné pro vedení plynů a kapalin pod tlakem
Právě trubky patří k hutním výrobkům, které si firmy nejčastěji objednávají. Jsou svařované, bezešvé hladké, bezešvé se závitem a trubky přesné. Svařované výrobky neboli konstrukční se používají pro různé konstrukce jako skladové přístřešky, rampy, podia a lešení. Jsou dobře svařitelné, takže se s nimi snadno pracuje. Sortiment bezešvých trubek je určen zejména pro vedení kapalin a plynů pod tlakem. Využívají se pro vedení páry, teplé a studené vody, olejů a chemických roztoků. Jejich výhodou je, že jsou poměrně odolné, nereagují s celou řadou chemických sloučenin a po povrchové úpravě odolávají i proměnlivým povětrnostním podmínkám.
Výroba trubek svařovaných je levnější než bezešvých
Ocelové trubky se vyrábějí v ocelárnách z ocelových předvalků zejména vytlačováním, protahováním, válcováním a svařováním. Každá technologie má své výhody a nevýhody, a záleží na konečném využití trubek. Například při válcování nemají výrobky v každém místě stejnou tloušťku, zato snesou větší tlaky. Při protahováním vznikají povrchové rýhy, ale výroba je levnější. Výroba trubek tažením je nákladnější než válcování, ale dosahuje se při ní vyšší přesnosti a vnitřní i vnější povrch je dokonale hladký. Výroba svařovaných trubek je podstatně levnější než bezešvých. Vyrábějí se tlakovým svařováním či tavením.