Praha (Pressweb) - Už se blíží konec starého roku a je třeba pomýšlet na novoroční přání. I v době mailů, facebooků a dalších aplikací, které nám usnadňují komunikaci, je i místo na tradiční novoročenky. Jednou ročně se vyplatí věnovat trochu úsilí, když chceme potěšit své příbuzné, známé a přátele. Přání k Novému roku má dlouhou tradici a rozšířilo se zejména v době, kdy se cena tisku snížila a tištěné oznámení si mohlo dovolit více lidí. Pro ty, kteří takové přání dostanou, je to příjemná událost. Tolik obálek už do domácností nechodí. A navíc – není to žádná nabídka k „výhodnému nákupu“.
Novoroční přání – to je někdy malé umělecké dílo
Novoroční přání má svoje kouzlo. Na chvíli se zastavíte a vzpomenete si na toho, kdo vám přání poslal. Také se zamyslíte nad uplynulým rokem a přejete si, aby ten nový byl o něco lepší. Novoročenky bývají na kvalitním papíře s motivem Vánoc nebo zimy. Jsou umělci, kteří se věnují tvorbě novoročních přání, a tato malá umělecká díla posílají svým přátelům. Je to vždycky výzva – na malé ploše musíte vyjádřit své umělecké cítění nebo myšlenku. Přání k Novému roku jsou i sběratelskou vášní. Někdo má ve své sbírce opravdu zajímavé kousky.
Na své přátele a známé na konci roku nezapomínejte
Při výběru novoročenky byste měli přemýšlet nejen o formě, tedy papíru či tisku, ale také o obsahu sdělení. Pro známé stačí klasické přání k Novému roku, tedy popřát štěstí a zdraví, ale přátelům můžete přidat nějaké osobní sdělení. To vždycky potěší. Přání k Novému roku se posílá většinou už před Vánoci, takže svým známým a přátelům přejete také „veselé“ nebo „šťastné“ Vánoce. Lidé si většinou udělají přehled, od koho přání dostali, a na oplátku jim posílají své novoročenky. Když zapomenete přání poslat, vaši známí se budou ptát: „Co jsme jim udělali, že na nás zapomněli?“. Takže raději nezapomínat!