Praha (Pressweb) - Technici to lidem říkají stále, ale jen málokdo na to dá - každoroční kontrola plynového spotřebiče je důležitá. Je to proto, že při kontrole se snadněji odhalí drobná závada, která, když se neřeší, může znamenat vážnou a tím i dražší komplikaci. Technici také při kontrole zjišťují, zda někde ve spoji nebo na potrubí neuniká plyn. Je to důležité zejména u starších uživatelů, kteří mají zhoršené čichové vlastnosti a nedokáží odhalit pach odorantů, jež se do plynu přidávají pro snadnější detekci úniků. Kontrola také znamená čištění a repase dílů plynového kotle.
Čištění a repase dílů plynového kotle zjistí další roky bezchybného fungování
Celkové čištění a repase dílů plynového kotle zajistí, že plynový spotřebič bude zase fungovat tak, jak má. Pravidelné kontroly vám usnadní život. Dokážete si představit, že kotel přestane topit zrovna v zimě, kdy jsou teploty pod nulou? Je opravdu nepříjemné zůstávat v prochladlém bytě a čekat na opraváře. Je zákon schválnosti, že technici mají zrovna moc práce ve chvíli, kdy je nejvíce potřebujete. S tím se nedá moc dělat. Někdo si myslí, že se mu kotel neporouchá, vždyť už funguje tolik roků. Ale to je chyba. Nezapomínejte proto na každoroční kontrolu, tedy čištění a repase dílů plynového kotle.
Je lepší vadný díl vyměnit, než čekat na selhání kotle
Co vůbec znamená čištění a repase dílů plynového kotle? Technik totiž vždy čistí spalinovou komoru případně hořáky a odtah spalin. Během kontroly může zjistit, že některé díly už dosloužily a je lepší je vyměnit, než způsobí větší závadu. Provádí takzvanou repasi, neboli rozebrání některých dílů, jejich kontrolu a opětovné sestavení součástek. Dnes kotel a spalování plynu řídí elektronická jednotka, která pracuje bezchybně a úsporně. Pokud se však kotel zanese spalinami, elektronická jednotka už nemusí pracovat tak spolehlivě, protože některá čidla nedávají do centra správné signály.