Praha (Pressweb) - Postavili jste si nebo rekonstruovali domek a teď řešíte vjezd na pozemek? Uvažujte o tom, že byste si nechali původní klasická vrata? Na to zapomeňte. Je to nepraktické a nepohodlné. Musíte vylézat z auta za každého počasí, otvírat a zavírat bránu. Moderní vjezd na pozemek řeší samonosné brány. Jakmile je začnete používat, nepochopíte, že jste kdy uvažovali o něčem jiném. Mají vlastní elektrický pohon a řídicí jednotku, kterou ovládáte na dálku. Možností je více, například dálkový ovladač nebo mobil, kterým si brány snadno otevřete.
Samonosné brány jsou bezúdržbové
Samonosné brány lze instalovat tam, kde je prostor po jedné straně brány aby se mohla vysunout podél plotu. V případě, že tolik prostoru po jedné straně nemáte, je možné využít dvoukřídlou bránu. Samonosné brány nepotřebují na zemi žádnou vodicí lištu, jejich upevnění na pevném základu umožňuje, aby se posouvaly ve vzduchu. Jsou tak bezúdržbové a hodí se i do prostředí, kde bývá na podzim listí a v zimě sníh. Konstrukce brány se pohybuje cca 10 centimetrů nad povrchem. Obvykle se vyrábějí z profilované oceli a na povrchu se upravují žárovým zinkováním. Výplň bran je různá. Je možné ponechat konstrukci s příčkami, využít plné dřevo nebo plech.
U průmyslových areálů se hodí brány se světelnou signalizací
Pro samonosné brány se vytváří betonový základ se sloupky o šířce zhruba jedné třetiny celkové šířky vjezdu. Do sloupků se umístí elektrické vedení pro pohon a čidla. U průmyslových areálů se hodí samonosné brány se světelnou signalizací, aby se řidiči mohli lépe orientovat a zvýšila se tak bezpečnost provozu. Brány ovládá personál areálu z budovy nebo mají řidiči přidělené kódy k dálkovému ovládání. Technologie pohonu umožňuje ovládat bránu i manuálně při výpadku proudu nebo při nenadálé situaci.