Praha (Pressweb) - Jsme ve střední Evropě a milujeme oplocení. Když chybí plot, jakoby náš pozemek nebyl nějak ukončen. Američané by asi kroutili hlavami, že chceme mít ať už malý nebo velký pozemek pěkně ohraničen plotem. Ale takové jsou naše kulturní zvyklosti. Teď se jen rozhodnout, jaký plot si zvolíme. Dřevěné plaňky necháme minulosti, ale i ty se někdy hodí například do zděného plotu. Běžný plot se skládá z kovových sloupků a kovového pletiva. Je nejjednodušší i nejlevnější. Pak už zbývá rozhodnout, kdo se postará o montáž plotů a oplocení.
Montáž plotů a oplocení raději zadejte odborné firmě
Má se dělat montáž plotů a oplocení svépomocí? I to je možné, ale každý architekt, nejen ten, který navrhl váš dům, vám doporučí odbornou firmu. Je to logické. Některé firmy si samy vyrobí díly a odborně je namontují. Taková montáž plotů a oplocení vás nakonec vyjde levněji a bude podstatně rychlejší. Proč vynalézat, co už bylo vynalezeno? Například firma Promal z Jílového u Prahy má vlastní kovovýrobu, takže si jednotlivé díly oplocení vyrobí sama, a plot vám i postaví. Vy se jen rozhodněte, jaký typ si vyberete. Vyrobí vám i ozdobné mříže a plot ukončí automatickou bránou a brankou.
Pro jednorázové akce vyzkoušejte mobilní oplocení
Co vlastně obnáší montáž plotů a oplocení? Kovové sloupky se musí zabetonovat, měly by korespondovat s terénem a pletivo se potom natáhne a vypne. Můžete mít zděný plot s výplní z dřevěných planěk, pletiva či mřížemi. Zděný plot s kovovými plotovými dílci vypadá impozantně. Pro jednorázové akce – slavnosti, sportovní i společenské akce se uplatní mobilní oplocení. Skládá se ze sloupků, které se instalují do betonových patek a jednotlivých plotových dílců, jež se spojí k sobě. Snadno tak oddělíte platící diváky od neplatících. Tento typ plotů se hodí i pro ohraničení míst, kde probíhá stavba.