Praha (Pressweb) - Každý technik, který se zabývá opravou plynových spotřebičů, vám potvrdí, že jejich pravidelná kontrola vás zbaví starostí. Dokážete si představit, jak je nepříjemné, když se plynový kotel porouchá právě v době největších mrazů? Budete bez tepla i teplé vody. A byli byste bláhoví, kdybyste si mysleli, že technik přiběhne na první zavolání. Výměna dílů a čištění plynového kotle (Mora, Moratop, Karma) se musí plánovat a nejvhodnější je vybrat termín mimo zimní období. Přestože plynové kotle jsou stále modernější, je nutné se o ně starat.
Výměna dílů a čištění plynového kotle se nemá dělat svépomocí
Výměna dílů a čištění plynového kotle (Mora, Moratop, Karma) zahrnuje zevrubnou prohlídku zařízení a vyzkoušení jeho funkčnosti. Technik poté vyčistí výměník od prachu a nečistot, dále vyčistí hořáky, zapalovací a ionizační elektrody, případně vymění membrány a čidla. Dále se kontrolují přívodní trubice a jejich životnost. Přísnější evropské normy stanovují, že právě trubice se musí vyměňovat častěji než dříve, aby se zabránilo případnému úniku plynu. Výměna dílů a čištění plynového kotle (Mora, Moratop, Karma) se nedoporučuje dělat svépomocí.
Častější výměna přívodních trubic má svůj smysl
Výměna dílů a čištění plynového kotle (Mora, Moratop, Karma) je u každého typu trochu jiná, proto je vždy lepší pozvat vyškoleného technika. Domácí kutil provede servis asi levněji, ale může také leccos pokazit a ve výsledku ohrozit bezpečnost celé domácnosti. Únik plynu je velmi nebezpečný zejména proto, že ne každý jej čichem pozná. Jakmile se v místnosti nahromadí, pak k výbuchu stačí malá jiskra, protože plyn se vzduchem je velmi třaskavá směs. Lidé si stěžují na to, když technici například po pravidelné revizi vyměňují přívodní trubice, které se zdají ještě dobré, ale právě u plynu se pečlivost rozhodně vyplatí.