Čínské učení feng šuej se zabývá vztahem člověka a prostředí, ve kterém žije. Vliv jednoho na druhé, a naopak se nedá popřít. Jen je třeba dodržet jasná pravidla, aby energie proudila bez problémů.
Podle svého
Feng šuej má sice spoustu omezení, ale na druhou stranu umožňuje dostatečně experimentovat a zakomponovat do interiéru prvky, na které je člověk zvyklý. Problém tak nepředstavuje ani sedací vak nebo jiný prvek moderního designu, protože jsou dnes běžnou součástí téměř každého bytu. Feng šuej je jen doporučení, stále musíte postupovat tak, abyste se doma cítili přirozeně a dýchla na vás útulná atmosféra.
Světlo
Ne každý prostor je dobře prosvětlený a místnost má dostatek oken, aby tam od rána do večera pronikalo slunce. Pokud jsou v obývacím pokoji stinná místa, umístěte tam lampičku nebo dekorace ve světlých barvách. Žádný kout v místnosti nesmí být v šeru. Světlo otevírá mysl a napomáhá proudění pozitivní energie.
Dekorace
Nemusíte se za každou cenu držet výše zmíněné palety barev, ale zařízení tón v tónu interiéru prospěje. Vyjma fotografií nebo obrazů s květinovými motivy se hodí i kameny, fontánky, akvária, nařasené závěsy a hodiny, které dodají rytmus a řád.
Rozmístění
Velmi často není prostor pro umístění sedací soupravy do kruhu. Zaměřte se tedy alespoň na to, abyste neseděli zády ke dveřím. Je to jeden z největších přešlapů ve feng šuej a je silným blokátorem při kumulaci energie.
Odkládací stolek (konferenční)
Pozornost se v obývacím pokoji neupíná jen k pohovce nebo domácímu kinu. Svůj díl slávy si bere i odkládací stolek. Běžně ho sice nevnímáte, ale potřebujete, aby tam byl a plnil svou funkci. Udržujte ho proto v čistotě a dekorujte ho květinami bez ostrých listů, které působí agresivně a narušují pohodu.
Pokud teprve vybíráte, volte ten s oblými rohy a z kvalitních materiálů, které souzní s feng šuej.