O nemoci sportovců, tenisovém lokti, slyšel téměř každý. Ti, kteří nikdy nedrželi raketu v ruce, pravděpodobně namítnou, že se jich toto onemocnění týkat nemůže. Opak je ale pravdou! Zánět šlach v oblasti lokte může totiž postihnout nejen sportovce. Na pozoru by se měli mít například ti z nás, kteří pracují manuálně nebo celé hodiny prosedí u počítače. Při nemoci je nejdůležitější klidový režim a návštěva specialisty. Jinak totiž může zánět skončit i operací.
4 příznaky tenisového lokte
Jak poznáme, že trpíme tenisovým loktem? Onemocnění, jak už sám název napovídá, se projevuje úpornou bolestí v lokti. Může za ni rozšířený zánět šlach. Nemocný kloub bývá také abnormálně oteklý a může být i horký na dotyk. Mezi další příznaky patří i bolest při zvedání věcí, která často vystřeluje i do zbytku těla.
Tenisový loket z kurtu i kanceláře
Tenisový loket si můžeme přivodit při sportu. Například prudkými pohyby nebo přetížením netrénovaného těla. Onemocnění si ale můžeme uhnat i v kanceláři. Ťukáním do klávesnice a dlouhodobým přetěžováním předloktí si tenisový loket způsobíme, aniž bychom vykročili na kurt. Důležité je proto myslet i na prevenci a zbytečně své ruce nepřetěžovat. Vhodné je zařadit i fyzioterapii.
Návštěvu specialisty raději neodkládejte!
Při léčbě tenisového lokte je důležité dodržovat klidový režim. Vyhnout bychom se měl jakékoli námaze. Ideální je ruku i zafixovat, aby se nenamáhala. Operaci lze v mnohých případech předejít včasnou návštěvou lékaře. Specialisté na ortopedii z kliniky Mediestetik naše předloktí vyšetří a určí další léčbu. Aplikací nejmodernějších technologií jako je Regenplazma® nebo RegenMatrix® odborníci výrazně zmírní naši bolest. Léčba pomocí naší vlastní krevní plazmy navíc urychluje proces uzdravení!