Praha (Pressweb) - Novoroční přání na metalickém papíru s vločkovým motivem složené z bílé otevírací perleťové kartičky je vloženo do obalu z červené perleťové barvy. Co říkáte, nezní to krásně? Novoroční přání neboli novoročenky se stále více podobají uměleckému výtvoru. V éře esemesek, ememesek, mailů a sociálních sítí si papírové přání, jinak také novoročenka, která se posílá poštou, stále drží své místo, navíc se přesunula do exkluzivní úrovně. Není třeba ve spěchu naškrábat přání a poslat je známým. To můžete udělat mailem nebo esemeskou. Exkluzivní novoroční přání vyžaduje výběr a přemýšlení.
Novoročenky jsou i sběratelským artiklem
Novoročenka se začala objevovat v českých zemích v 19. století, zejména u pokrokových šlechticů a měšťanských vrstev. Kromě Vánoc se přálo také k Novému roku. Nový zvyk k nám přišel ze svobodomyslné Francie a novoročenky byly označeny souslovím Pour féliciter a později už jen zkratkou P.F. Francouzský výraz znamená, že lístek je blahopřání. V našich zemích novoročenky zdomácněly zejména ve 20. století. Posílaly si je rodiny, přátelé, ale také firmy svým obchodním partnerům. Novoroční přání se brzy stala i sběratelským artiklem.
Novoročenky jsou zajímavé i z hlediska výrobní technologie
Dnešní novoroční přání dělají čest svým předchůdcům. Volí se ozdobné a barevné papíry, různé typy písma i zajímavé tiskařské technologie. Novoročenky mohou být tištěné horkou ražbou, slepotiskem či termografií. Při ztvárnění motivů se uplatňují moderní digitální techniky. Novoročenka bude stále víc společenským pojítkem, jímž je možné zdůraznit úctu a přátelství. Vyzkoušejte novoročenky od firmy Pamas Bohémia Uherský Brod. Vaši přátelé budou překvapeni a možná, že další rok opustí jednoduchou elektronickou cestu. Buďte originální.