Brno (Pressweb) - I když se tuzemská zimní střediska snaží, kvalitou a především délkou sjezdovek nemohou těm alpským konkurovat. Stále více Čechů proto míří za zimními sporty do zahraničí. Zatímco při výběru vybavení si dávají záležet, nákup cestovní pojistky stále podceňují. Kde se nejčastěji chybuje a jak vybrat opravdu výhodné pojištění pro zimní sporty?
Vyráží jen na modrou kartu
Nejen milovníci zimních sportů žijí v omylu, že stačí vyjet do zahraničí jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny. Tato kartička je důkazem, že si osoba hradí zdravotní pojištění a současně je garancí na lékařskou péči. Ovšem jen v omezené míře. Držitel kartičky má nárok pouze na základní lékařské ošetření a péči, a to jen v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Za ostatní si musí zaplatit, cena se v případě vážnějších úrazů může vyšplhat i do milionů korun. Více na toto téma zde.
Podceňovaná nadmořská výška
Druhým rozšířeným nešvarem jsou spekulace o nadmořské výšce. Běžné pojištění na cesty je limitováno pobytem do 3000 m.n.m. Lyžaři často vtipkují o tom, že pokud se jim stane úraz ve vyšší nadmořské výšce, nechají se nejdříve transportovat o něco níže! Toto je projev absolutní hlouposti a zbytečného riskování. Pojištění pro pobyt nad 3000 m.n.m. je jen o několik korun dražší. Riskování není na místě.
Připojištění
Chybuje se také v oblasti připojištění. K cestovnímu pojištění by si měl zodpovědný lyžař zařídit ještě pojištění odpovědnosti. To mu „kryje záda“ v případě, když druhé osobě neúmyslně způsobí škodu na zdraví nebo na majetku.
Nákup pojištění
Mnozí chybují i ve způsobu nákupu. Z časového i cenového hlediska je určitě lepší variantou sjednat si online cestovní pojištění. Pojišťovny nabízí při této formě slevy a bonusy.
Cestovní pojištění na hory má mnoho dalších aspektů, které je třeba zvážit. Pro kompletní přehled o podmínkách je dobré si prostudovat tyto dotazy k cestovnímu pojištění.