Praha (Pressweb) - Jaké označení najdeme na obalu? Když nebudeme brát v úvahu značku, zbývá nám jen klasifikace podle SAE a podle API, na obalu jsou ještě i další klasifikace jednotlivých výrobců ale SAE a API je základní klasifikace.
Klasifikace SAE určuje vlastně "tekutost" oleje v zimě a mazací schopnost oleje v létě, SAE 15W 40 je nejběžnější olej pro motorová vozidla. Čím je číslo nižší 15W, 10W, 5W, 0W, tím je olej tekutější v zimě.
Říká se, že do našich podmínek je vhodný olej SAE 15W-40. Nic nezkazíme, právě naopak, pokud do motoru dáme kvalitnější olej.
Zkuste si jednoduchý pokus, nalijte trochu oleje 15W-40 do víčka a dejte ho na hodinku do mrazáku. Olej je jako bonbón roztavený na slunci, pokud si někdo myslí, že "toto" v zimě promaže motor, tak je na omylu. Proto se také říká, že motor má v zimě první kilometr až o 200% větší spotřebu než v létě. Takový olej se stane tekutým a promaže všechny namáhané části motoru až za 15-20 sekund. Už když se nalije do víčka olej Millers Oils SAE 10W-40 rozdíl v tekutosti bude viditelný! Pokud se kvalitnější olej projeví snížením spotřeby jen o 2-3%, ušetříte za životnost oleje na 15000 km až 20-30litrov benzinu, a to vám zaplatí zvýšené náklady na kvalitnější olej, o ochraně motoru ani nemluvě.
Kvalitu oleje poznáme podle klasifikace API SG / CD, kde S znamená, že olej je určen pro benzinové oleje a C pro naftové. Další písmeno určuje kvalitu oleje, čím dál je písmeno v abecedě tím, je olej kvalitnější, například SL je kvalitnější než SG. Na obalu ještě bývají i klasifikace jednotlivých výrobců ale základní rozdělení je podle SAE a API.
Na stránkách tohoto eshopu najdete i převodové oleje, motorové oleje, zavodní oleje, vazelíny a jiné zboží. Tak neváhejte a pořiďte pro svůj vůz kvalitní olej Millers Oils a ihned poznáte rozdíl.