Praha (Pressweb) - Jak oddělit na akci v exteriéru platící diváky od neplatících? Postavte mobilní oplocení. Je to jediný způsob pro větší akce se vstupným, jak zabránit, aby se do areálu nedostali návštěvníci, kteří nechtějí platit. Rozhodně vám nepomohu natažené pásky nebo pořadatelé. Ti to všechno nestihnou. V posledních letech se využívají firmy, které půjčují mobilní ploty, sami je převezou, smontují i rozmontují. Jen tak máte jistotu, že většina návštěvníků uhradí vstupné a neplatících diváků bude podstatně méně. Takový plot je vhodný i pro stavební činnost na nějakém místě. Chrání areál před zloději a vandaly a zajistí bezpečnost kolemjdoucích.
Mobilní oplocení se snadno smontuje i rozmontuje
Mobilní oplocení se skládá z přenosných kovových plotových dílců, sloupků, betonových patek a bran. Sloupek se upevní do betonové patky a mezi sloupky se vloží plotové dílce. Montáž není nijak složitá a zabere jen málo času. Dílce, které se zasunou do úchytek, se ještě zabezpečí drátem. Pro běžného návštěvníka je vysunutí jednoho dílce obtížné, a na veřejnosti nápadné. Pořadatelé tak mají jistotu, že kdo se chce akce zúčastnit, rád nakonec zaplatí. Mobilní oplocení se s úspěchem používá při sportovních soutěžích, hudebních koncertech pod širým nebem i různých slavnostech
Proč jsou v Česku ploty? Je to tradice
Turisté, kteří přijedou na návštěvu Česka například z USA, se často ptají, proč jsou u nás ploty? Za mořem je většinou nemají a nelze říci, že by se tím zvýšila kriminalita. Hlavním důvodem jejich existence ve střední Evropě je dlouholetá tradice. Možná dnes už tolik nechrání majetek, ale jsou spíše ochranou soukromí. Lidé mají lepší pocit, když na jejich aktivity není vidět. Možná je to reakce na dobu totality, kdy snaha o větší soukromí byla podezřelá a zavdávala větší zájem bezpečnostních složek. Oplocení také dotváří architekturu vesnic i měst, je také výrazem movitosti vlastníka.