Česká televize natáčí snímek o ženě, která vdechla život nejobyčejnějším věcem. O Hermíně Týrlové.
Spolu s Karlem Zemanem a Jiřím Trnkou patřila Hermína Týrlová k zakladatelům českého animovaného filmu. Koprodukční dokument, který o ní v brněnském studiu České televize natáčí režisér Pavel Jirásek, bude mít premiéru příští rok na dětském filmovém festivalu ve Zlíně. Tedy ve městě, ve kterém natočila většinu svých snímků.
Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.
Pokračování úspěšného cestopisu, který představuje industriální památky v Čechách a na Moravě, přináší od 9. ledna program ČT2. Osm dílů C. a k. Technických památek českých zemí mohou diváci sledovat vždy ve čtvrtek od 21 hodin. Režie Jakub Wehrenberg.
O hlavní cenu pro nejlepší film uplynulého roku se utkají tři snímky. Všechny vznikly v koprodukci s Českou televizí. Amerikánka Viktora Tauše a dokument Kláry Tasovské Ještě nejsem, kým chci být, oba s celkovými pěti nominacemi napříč kategoriemi, a historické drama Vlny Jiřího Mádla, které získalo od kritiků a kritiček tři nominace.
Adventní bohoslužba ze Sboru Církve československé husitské v Brně-Židenicích zahájí 1. prosince sérii několika přímých přenosů v závěru letošního roku a 1. ledna 2025. Na obrazovky ČT2 je přináší tvůrčí producentská skupina Patricka Diviše z brněnského studia.
Ani letos nebude v centru předvánočního Brna chybět charitativní stánek České televize, kde se lidé setkají s moderátory pořadů z brněnského studia!
Záznam hudebního pořadu z kostela sv. Alžběty Durynské ve Vnorovech na Hodonínsku, dříve Znorovech, odvysílá ČT art v neděli 1. 12. 2024 ve 21:55. Starověrské lidové duchovní písně se dochovaly díky nahrávce z roku 1911. Pořadem provází Lukáš Příkazký. Režie Petr Ryšavý.
Kulturní kanál České televize nabídne divákům portrét jedné z prvních českých malířek, která díky své osobnosti a talentu obstála ve výlučně mužském uměleckém světě. Snímek Zdenka Braunerová, malířka česká, vznikl v tvůrčí producentské skupině Dušana Mulíčka z brněnského studia. Vysílá ČT art 19. 11. 2024 ve 21:10. Scénář a režie Iveta Grófová.
Velký úspěch na MFDF Jihlava znamenaly distribuční dokumenty, na jejichž vzniku se podílela Česká televize. Nejlepším tuzemským dokumentem je Dům bez východu Tomáše Hlaváčka, cenu za nejvýraznější světový dokument si odnesla Prezidentka režiséra Marka Šulíka. Cenu publika si odvezl snímek Dajori režisérského dua Martina Páva a Nicolase Kourka.
Sto let po smrti jednoho z nejpůsobivějších malířů 19. století, Jakuba Schikanedera, natočil režisér Jan Vejnar dokument, který připomene život a dílo tohoto umělce. Snímek s všeříkajícím názvem Schikaneder vysílá ČT art 13. 11. 2024 ve 20:20.
Jeho hudba provázela legendární představení mnoha divadel a filmů. Třicet let po smrti Jiřího Bulise vznikly v brněnském studiu ČT dva pořady, kterými uctí památku tohoto významného skladatele. Oba vysílá ČT art 2. 11. 2024. Dokument režiséra Břetislava Rychlíka Místenka k oknu Jiřího Bulise začíná ve 20:15, následuje záznam koncertu z brněnského HaDivadla s názvem Nekonečný valčík Jiřího Bulise v režii Moniky Rychlíkové.
Celovečerní film producentky Nataši Slavíkové a režiséra Petra Slavíka Tancuj, Matyldo, oba se na něm podíleli i jako scenáristé, vyhrál hlavní cenu na na Mezinárodním filmovém festivalu Sante Fe (SFiFF) v Novém Mexiku v USA. Zvítězil v konkurenci 27 filmů a dokumentů americké provenience, z Evropy byl na tento festival vybrán jako jediný snímek.
Optikou proslulých kameramanů nahlíží na vývoj českého filmu dokumentární cyklus České televize Vidět filmem. V Tvůrčí producentské skupině Dušana Mulíčka z brněnského studia České televize natáčel režisér Petr Smělík. Šest dílů vysílá od 8. října program ČT art vždy v úterý ve 21:10.
- 1 z 194
- next ›