Praha (Pressweb) - Voda a vlhkost je zákeřným přírodním živlem, který může poškodit a narušit nejrůznější povrchy. Voda je velkým strašákem budov, kterým by mohly narušit statiku, kovů a kovových konstrukcí, u nichž může způsobovat korozi, ale také dřevěných povrchů, jenž trpí tlením a plísněmi, pokud jsou dlouhodobě vystaveny působení vody nebo vlhkosti.
Právě hydroizolační nátěry pomáhají předcházet těmto poškozením. U každého povrchu je potřeba pečlivě zvážit typ hydroizolačního nátěru, který bude aplikován, stejně jako způsob, jakým bude aplikován. Vzhledem k tomu, že se jedná o speciální nátěry je vhodné, aby je prováděli školení natěrači, především pak u hydroizolačních nátěrů konstrukcí, budov a jiných struktur, kde by případné selhání hydroizolace mohlo vést k poškození statiky stavby.
Běžně se hydroizolační nátěry provádějí například na střechách domů, u balkonů nebo teras, či jiných míst a spojů na budovách, kde by mohlo docházet k zatékání vody do vnitřních prostor nebo do konstrukce budovy.
U kovových povrchů, které jsou dlouhodobě vystaveny venkovním vlivům, jako jsou například zábradlí, mostní konstrukce, jeřáby, sloupy a jiné, se standardně využívají syntetické nátěry, které vyžadují speciální a odbornou aplikaci. Nesprávné nanesení nátěru by mohlo vyústit v jeho narušení vnějšími vlivy, mechanickým poškozením a tím k pronikání vody ke kovu, který by začal korodovat.
Je proto velmi důležité buď mít odborné znalosti, nebo se práci svěřit školeným odborníkům. Více informací o hydroizolačních a dalších speciálních nátěrech můžete najít na adrese http://www.nateryhydroizolacni.cz.