Praha (Pressweb) - Všimli jste si nevzhledných usazenin na okrajích bazénu, které vodou nespláchnete? Jde o vápenaté sraženiny, které způsobuje příliš tvrdá voda. Lidově se tomu říká vodní kámen. Většina lokalit v České republice má podzemní vodu i vodu z veřejného vodovodu spíše tvrdou. Pokud využíváte dešťovou vodu, usazeniny se netvoří, protože tato voda je měkká. Z tvrdé vody se vysrážejí vápenaté usazeniny, které hyzdí váš bazén. Na tyto usazeniny jsou krátké i běžné čističe. Musíte se postarat o snížení tvrdosti vody. Existují přípravky, které upravují vodu, aby byla zase průzračná. Snížení tvrdosti vody vám pomůže také chránit čerpadlo před zanášením.
Příliš tvrdá voda v bazénu nejen vytváří nepříjemný vodní kámen, ale zanáší trysky ve vířivkách nebo zhoršuje prostředí pro rostliny v zahradních jezírkách. V tvrdé vodě je příliš minerálů zejména sloučenin vápníku a hořčíku. Někdy je voda zbarvená do rezava, pak je v ní příliš mnoho železa. Přípravky na snížení tvrdosti vody mění skladbu vody tím, že vyměňují ionty vápníku a hořčíku například za ionty sodíku. Tím se voda stává měkčí. Snížení tvrdosti vody je důležitou činností při péči o bazén. Nezapomínejte na bazénovou chemii, pomáhá vám udržovat vodu čistou a šetří vám náklady na čištění.
Tvrdá voda nezpůsobuje jen komplikace s čištěním bazénů, ale ohrožuje některé lidi s citlivou pletí. Vysušuje kůži, takže vás nutí používat více krémů. Ty pak zpětně zhoršují vodu v bazénu. Nepodceňujte kroky vedoucí ke snížení tvrdosti vaší vody v bazénu. Používání přípravků na snížení tvrdosti vám ušetří náklady na pískovou filtraci, která se nebude tak zanášet a tvrdnout. Pokud už vodní kámen v bazénu máte, uvidíte, jak nesnadno se likviduje. A pokud je v bazénu, bude i v potrubí a na bazénovém příslušenství. O vodu v bazénu musíte pečovat. Vyplatí se to.