Praha (Pressweb) - Nemá smysl vybavovat každou lékařskou praxi složitým a drahým vybavením, které pak ordinace ani pořádně nevyužije. Ale rozhodně má smysl snažit se přemýšlet nad rozšířením základního vybavení všude tam, kde chce zdravotnické zařízení poskytovat služby nad rámec základní nabídky.
Mezi užitečné vybavení v tomto směru rozhodně patří například běhací pásy, díky nimž může vyšetřující zhodnotit kondici pacienta či její vývoj v čase, než kdyby tak činili běžnými vyšetřovacími postupy. „Můžeme se samozřejmě ptát, jak se člověk cítí, zda se zadýchává do schodů, jakou fyzickou zátěž zvládne a doplnit to krom poslechu například jednoduchým EKG vyšetřením, ale nikdy tak nezískáme přesné výsledky, budou to spíše dojmy,“ říká Martin Michálek, který pracuje na privátní klinice nabízející jak služby praktických lékařů, tak specialistů.
Běhací pásy jsou součástí zdejšího vybavení již několik let. Podle majitelů kliniky to byla investice, která se rozhodně vyplatila. A to hned z několika důvodů:
- Daleko přesnější diagnostika
- Vyhodnocení aktuálního zdravotního stavu klienta
- Sledování vývoje kondice v čase
- Možnost zkoušet různou míru zátěže, jde například o změnu náklonu nebo rychlosti pásu v mnoha různých variantách
- Možnost doplnit modely běhacích pásů o širokou škálu volitelného příslušenství
Samozřejmostí je, že běhací pásy jsou přizpůsobeny vyšší hmotnosti některých klientů zdravotnických zařízení a výrobci berou v potaz i jejich případné handicapy, takže nastupování a vystupování na pás je pohodlné. Vsadit můžete i na to, že moderní běhací pásy budou kromě dobře vyřešené ergonomie i designově povedené.
Jakmile začnete doplňovat vybavení svého lékařského zařízení, nemusíte samozřejmě skončit jen u běhacích pásů. Pravděpodobně najdete využití i pro další přístroje z nabídky předního výrobce, kam patří například klidové i zátěžové EKG či různé typy ergometrů.