Praha (Pressweb) - Vzít si půjčku, to dnes není nic výjimečného. Pokud si půjčku chcete vzít, musíte si dobře rozmyslet především to, od koho a za jakých podmínek si půjčku vezmete. Některé půjčky se totiž výhodně jen tváří. Výhodné je, že dnes je možné využít nejen klasickou půjčku od banky, ale zařídit si také můžete půjčku od nebankovní instituce. Právě nebankovní půjčky si získávají stále větší oblibu. Podíváme se tedy na ně podrobněji a seznámíme vás s tím, jak fungují, kdo na ně má nárok a na co si dát při jejich zřizování pozor.
Proč jsou nebankovní půjčky vhodným řešením?
Nebankovní půjčky jsou dnes populární hned z několika důvodů. Jedním z hlavních je ten, že jsou většinou vyřízeny s bleskovou rychlostí. Abyste tuto půjčku získali, stačí většinou jen vyplnit online formulář a odeslat tak žádost o půjčku. Platí také, že vám půjčka bude schválena opravdu rychle – zpravidla do jedné hodiny od podání žádosti. Stejně rychlé je i odeslání peněz na vás účet. Peníze je tedy možné mít na účtu potřeba i do hodiny od schválení půjčky. Rychlost připsání peněž ovlivňuje to, u jaké banky máte účet. Některé instituce nabízejí i možnost zažádat si o půjčku pomocí SMS zprávy. Vyřízení půjčky je tak extra rychlé. Tuto službu nabízejí spíše pro stále klienty.
Bez papírování a nahlížení do registru dlužníků
Při vyřizování nebankovní půjčky není většinou nahlíženo do registru dlužníků ani není vyžadováno potvrzení příjmu. Vyhněte se tedy někdy velmi zdlouhavému papírování. Výhoda je v tom, že půjčky bez nahlížení do registru jsou dostupné opravdu pro každého. Využít je mohou zaměstnanci, podnikatelé, ale také studenti, senioři, nezaměstnaní nebo i matky na mateřské dovolené. Pro tento typ půjčky nepotřebujete ani ručitele.
Sami volíte částku i dobu splatnosti
U nebankovní instituce si můžete půjčit třeba jen i několik tisíc korun. Často se proto využívají jako půjčky přes výplatou. Sytém je jednoduchý. Sami si totiž můžete zvolit částku, jakou chcete půjčit. Dále také volíte dobu splatnosti. Ta může být třeba i jen několik dní, v mnoho případech potom maximálně 1 měsíc. Během půjčky také neplatíte úroky, ale jen poplatek za vyřízení půjčky. Ten se většinou úměrně zvyšuje na základě doby splatnosti. Je tedy dobré si vypočítat, kdy budete schopni půjčku splatit.
Na co si dát pozor?
Nebankovní instituce nabízej férové půjčky, ovšem je třeba si dát pozor. Věnujte pozornost podmínkám a hlavně potom výši poplatku. Pokud zjistíte, že nebudete moci včas peníze vrátit, jednejte. Kontaktujte společnost a nechte si dobu splatnosti prodloužit, vyhnete se tak velkým potížím. Peníze si také půjčujte jen u prověřených institucí.