Praha (Pressweb) - Chcete mít topidlo, kde vidíte plápolající oheň a prakticky se nemusíte o nic starat? Pak si pořiďte peletová kamna. Je to trochu jako zázrak. Do zásobníku nasypete 30 kilogramů pelet, zapálíte hořák a třeba i týden nemusíte přikládat. O vše se postará řídící jednotka, která zajišťuje přísun pelet do spalovací komory a vytápí na požadovanou teplotu. Účinnost peletových kamen je více než 90 procent, což znamená, že prakticky všechna energie v paletách se přemění na teplo. Už žádné shánění dřeva, řezání a štípání. Pokud jste to někdy zažili, tak víte, že je s tím spojena spousta nepořádku a uklízení.
Peletová kamna produkují minimum popele
To peletová kamna je úplně něco jiného. Nejenže se nestaráte o přikládání, protože stačí jednou za čas nasypat pelety do zásobníku, ale kamna produkují i minimum popele. Popelník stačí vysypat jednou týdně. Další výhodou je, že pelety jako palivo jsou levné, protože se vyrábějí z dřevěného dopadu. Obsahují minimální množství vody a nespalitelných zbytků, tedy popela. Čím světlejší, tím lepší, protože jsou výhřevnější. A pokud vám záleží na životním prostředí, peletová kamna produkují minimum oxidu uhličitého a dalších emisí. Popel z pelet se dokonce využívá jako hnojivo, takže veškeré palivo se zužitkuje a do ovzduší unikne jen minimum odpadu.
Vytápění peletami je o 20 až 30 % levnější než plyn
Pokud peletová kamna doplníte o výměník, můžete dřevěnými peletami vytápět celý dům. Teplá voda proudí do radiátorů a vy si můžete pochvalovat, jaký máte ekologický otopný systém. Podle průzkumů je peletové vytápění zhruba o 20 až 30 procent levnější než vytápění plynem. U elektřiny je ještě větší úspora. Kritici mohou namítat, že pořízení peletových kamen je drahé, ale tato investice se brzy vrátí. Jediný drobný problém je, že pelety se prodávají ve větším množství v pytlech, musíte tedy v domě pro jejich uskladnění nalézt místo. Ale s tím si určitě poradíte.