Praha (Pressweb) - Ne každý, kdo si chce instalovat novou bránu do vjezdu k rodinnému domu, volí to nejdražší řešení. Někomu nevadí vystupovat z auta a ručně bránu otevírat a zavírat. Řešením jsou křídlové brány. Jde o klasický způsob konstrukce, kdy se dovnitř nebo ven otevírají obě křídla. Dalším důvodem může být omezený prostor po obou stranách vjezdu, takže nelze volit posunovací bránu. Ta musí mít pro zasunutí křídla dostatečný prostor alespoň na jedné straně vjezdu. Vrata mohou být manuální nebo automatická. Křídla pak otevírá elektrický pohon a jde o komfortní řešení.
Křídlové brány mohou mít různé výplně
Základem pro instalaci křídlové brány je pevná ocelová konstrukce křídel, která jsou upevněna na dvou zabetonovaných sloupcích. Výplní může být pletivo, ocelové mřížoví nebo dřevo. Jsou i křídlové brány, které jsou vyplněny mřížemi od uměleckého kováře, a váš vjezd pak bude opravdu impozantní. Ale vždy je lepší, aby styl brány odpovídal charakteru domu. Působí nepatřičně, když u jednoduchého bungalovu je brána jako u zámeckého vjezdu. Některé stavební úřady vyžadují, aby návrh brány a oplocení byly součástí projektu novostavby.
Automatický systém je bezpečný, reaguje na překážky
Jestliže máte vjezd ohraničený objekty, ale žádáte automatické křídlové brány, není to problém. Brána může mít nejen dvě, ale i jedno křídlo. Podle charakteru vjezdu se pak křídla nebo i jen jedno křídlo otevírá dovnitř nebo ven. Elektrický pohon se ovládá dálkovým ovladačem nebo mobilním telefonem. Obsluha je jednoduchá. Přijedete k bráně a na dálku spustíte proces otevírání. Až na svůj pozemek vjedete, brána se automaticky zavře. Systém automatického otvírání a zavírání je vybaven senzory, které zařízení zastaví, pokud je v cestě křídla nějaká překážka. Jako pohon se obvykle používá systém BFT s elektromotorem a řídicí jednotkou.