Praha (Pressweb) - Pokud si chcete zajistit bezpečnost továrního areálu nebo i rodinného domu, a současně zajistit co největší komfort obsluhy, rozhodněte se pro samonosné brány. Ano, můžete si bránu otevírat ručně nebo i vrátným, ale to se rázem dostanete do minulého století. Moderní způsob – to jsou automatická zařízení ovládaná na dálku vybavená bezpečnostními prvky proti předčasnému uzavření. Přijedete s vozem k bráně, zmáčknete dálkový ovladač nebo si navolíte příslušný kód na mobilním telefonu a brána se pomalu otevře. Poté, co vjedete do areálu, se vrata automaticky uzavřou i bez vašeho příkazu. Vůbec nevystoupíte z auta.
U samonosné brány odpadá potřeba uklízet sníh z vodicí kolejnice
Je více druhů automatických bran, kromě samonosné brány jsou to skládací vrata, pojezdová brána a různé další varianty. U samonosné brány musíte mít volné místo po jedné straně vjezdového prostoru, aby se křídlo brány mohlo zasunout podél plotu. Pokud není, musíte zvolit jinou variantu, například skládací vrata. Samonosné zařízení má oproti pojezdovým branám jednu velkou výhodu. Křídlo se pohybuje cca osm až deset centimetrů nad zemí zavěšené na hlavním sloupku, odpadá potřeba uklízet sníh neb spadané listí z vodicí kolejnice. Úklid si uděláte, až budete mít víc času, ne když zrovna vyjíždíte z garáže.
Samonosné brány mají inteligentní řídicí jednotku
A z čeho se samonosné brány skládají? Základem je pevný ocelový rám vyrobený z uzavřených profilů s výplní ze dřeva, pletiva či ocele. Dalšími prvky je nosný sloup, pojezdové vozíky a zařízení elektrického pohonu. Pojezdové vozíky, které jsou na rámu a také pevně ukotveny v zemi, umožňují posun ocelového rámu po kolejnici, která je nad zemí. Křídlo brány se posunuje vždy jen na jednu stranu. Řídicí jednotka zabudovaná v bráně umožňuje nastavit čas, po kterém se brána sama uzavře. Pro zajištění bezpečnosti obsluhy jsou v bráně senzory, které křídlo brány zastaví v případě, že v jeho cestě je nějaký předmět nebo osoba.